Усе почалось з того, що у 1987 році Михайло Федорович Ющенко за підтримки тодішнього керівництва чернігівського "Комвольно-суконного комбінату" (зараз концерн "Чексіл") вирішив створити жіночий футбольний колектив. Основу
тієї команди склали робітниці комбінату, учениці шкіл №№ 11 та 14,
ПТУ № 13, а також студентки Чернігівського педагогічного інституту.
Ім'я команди "Легенда" походить від назви тканини, що виготовляв "КСК", але зі самого початку клуб виступав під назвою СК "Полісся". У квітні 1988 року команда провела свій
перший матч. Ось що писала про цю подію комбінатівська багатотиражка "Робоче слово". "Суперницями наших дівчат були "приборкувачі" шкіряної кулі з
педагогічного інституту. Матч проходив цікаво. Наші дівчата двічі вели
в рахунку, але втримати перемогу їм так і не вдалось, матч завершився
нічиєю 2:2. Обидві голи у ворота студенток забила Віра Кобилецька
(провела за "Легенду" 10 сезонів), прядильниця комвольно-прядильного виробництва".
Першим значним успіхом "Легенди" стало третє місце
у чемпіонаті спорттовариства Профспілок України 1989 року. У цьому ж сезоні команда дебютувала в чемпіонаті СРСР і посіла 16-е місце серед 30 команд, і з тих пір є постійним учасником чемпіонатів СРСР та України.
"Легенда" - один з лідерів вітчизняного жіночого футболу. Команда чотири рази виборювала звання чемпіона України (у 2000-2002 і 2005 роках), неодноразово ставала володарем національного Кубку.
Як чемпіон країни у 2001 році "Легенда" представляла Україну у першому розіграші Кубку УЄФА серед жінок. Загалом у команди три єврокубкових походи, серед яких найбільш вдалим був розіграш сезону 2006-2007. Обігравши у рідних стінах чемпіонок Кіпру, Греції та Ізраїля з загальним рахунком 12:0, клуб вийшов у другий груповий турнір змагань. Він відбувся у Норвегії і завершився для "Легенди" трьома поразками від чемпіонок Норвегії, Швеції та Іспанії з різницею голів 1:9. Всього ж у єврокубках чернігівчанки провели 12 матчів - 6 перемог, нічия і 5 поразок, різниця м'ячів - 23-16.
За
20 років своєї історії "Легенда" провела 392 офіційні гри. У більшій
половині з них (225) перемогла, у 100 зазнала поразки, і 67 разів був
зафіксований нічийний рахунок. Найбільшу кількість матчів за команду провела Наталія Ігнатович - 278. Більше всього забитих м'ячів на рахунку Олени Ходирєвої - 96. Найбільший коефіціент результативності у Галини Іванової - в середньому по 1,3 м'ячі за гру. В 2001 році вона забивала у кожному(!) матчі чемпіонату і Кубку України. Рекордсмен за забитими м'ячами Юлія Корнієвець забила 34 м'ячі у сезоні 2005 року. Найрозгромніша перемога "Легенди" - 20:0, з таким рахунком два роки тому була бита херсонська "Южанка". Найбільшої поразки з рахунком 0:5 чернігівчанки зазнали в Норвегії в рамках розіграшу Кубка УЄФА від іспанського "Еспаньйола".
Одним із чинників, який допомагає "Легенді" утримувати провідні позиції у вітчизняному футболі, є кропітка робота з підготовки власного резерву. Наприкінці 2002 року у Чернігові відкрито дитячо-юнацьку футбольну школу, де займаються майже 300 дівчат віком від 9 до 15 років. Її кращі вихованки згодом потрапляють до основної команди. Клуб володіє стадіоном на 2000 місць, готелем на 40 місць, тренувальним майданчиком зі штучним покриттям.
З.І. При підготовці матеріалу використано інформацію сайту http://legendacn.ucoz.ru/
|