Головна » 2008 » Червень » 23 » Національна жіноча збірна України перемагає лідера
Національна жіноча збірна України перемагає лідера
09:15

Момент Педерсен
Перший гострий момент у матчі створили гості. Дарина Апанащенко втратила м’яч на половині поля суперниць і данійки миттєво провели контратаку. Після навісної передачі з флангу українські оборонки не впорались із кращим форвардом збірної Данії Меретою Педерсен, яка перша опинилася на м’ячі та нанесла потужний удар. Господарок врятувала лише поперечина воріт.

Відповідь Апанащенко
З відповіддю українки не забарилися. Швидка комбінація завершилась точним пасом Людмили Пекур у розріз між оборонками на Дарину Апанащенко. Форвард першим дотиком прийняла м’яч, а другим відправила його повз Хейді Йохансен − 1:0. Після голу господарки стали діяти більш впевнено, перехопили ініціативу та намагались закріпити свою перевагу. Чудовий шанс збільшити рахунок втратила Людмила Пекур, яка обіграла кількох оборонок та пробила з-за меж карного майданчика − поперечина врятувала збірну Данії від другого голу. Проте, наприкінці першого тайму невтомна 34-річна Педерсен ледве не скористалася позиційною помилкою оборони українок, але пробила прямісінько у руки голкіпера.

Натиск скандинавок
Після перерви збірна України продовжувала тиснути на ворота Хейді Йохансен, але брак у завершальній стадії заважав нанести влучні удари по воротах збірної Данії. Тотальний пресинг українок не дозволяв гостям, які захищалися великими силами, володіти м’ячем та проводити гострі атаки. Однак, із середини тайму підопічні Кенетта Хейнер-Мюллера спромоглися змінити хід поєдинку та притиснути господарок до власних воріт. Данійки організували штурм воріт Надії Баранової, але контрвипади у виконанні підопічних Анатолія Куцева створювали багато клопоту голкіперу та оборонкам суперниць. Чергову нагоду відзначитись втратила Людмила Пекур, у якої після передачі Наталі Зінченко не вийшов удар. А потужному удару самої Наталі метрів із 40 бракувало трохи точності.

Нервова кінцівка
Наприкінці матчу наставник данійок провів заміни на посилення атакувальних дій команди. І вже у доданий час до основного (до речі, рефері додав 5 хвилин) скандинавки мали нагоду зрівняти рахунок. Потужний удар
Йоханни Расмуссен зі штрафного припав у поперечину воріт, а у скупченні гравців Юлія Ващенко вибила м’яч подалі від небезпечної зони. Після цього українки змогли збити атакувальний темп датчанок та зберегти переможний рахунок. Відтак "синьо-жовті" залишились єдиною збірною у групі, яка не зазнала гіркоти поразок.

Ціна очних зустрічей
Нагадаємо, що у разі рівної кількості набраних очок усе залежатиме від результатів очних побачень лідерів. За регламентом до фінальної частини Євро-2009, яка пройде у Фінляндії з 23 серпня по 10 вересня, автоматично потраплять переможці кожної з шести груп, тоді як другі та чотири найкращі треті команди зіграють у жовтневих стикових зустрічах плей-офф. Окрім господарок фіналу, право змагатися у вирішальній стадії вже виборола Німеччина. Вільними залишаються 10 путівок.

Україна − Данія − 1:0
Гол: 1:0 Дарина Апанащенко 28'.