Головна » 2008 » Жовтень » 26 » WU-17: розгром збірної Молдови
WU-17: розгром збірної Молдови
13:32

Зміни у складі
У матчі з господарками кваліфікаційного раунду Євро-2009 третьої групи наставник "синьо-жовтих" дав відпочити деяким гравцям, зокрема Дарині Воронцовій, яка у переможному поєдинку зі збірною Литви (4:0) в першому турі записала на свій рахунок дубль та віддала дві результативні передачі. Проте, відсутність одного з лідерів українок не вплинула на атакувальну міць команди. З перших хвилин поєдинку підопічні Миколи Лисенко захопили ігрову ініціативу і вже на 6-ій хвилині Оксана Яковишин, випередивши оборонницю суперниць, замкнула передачу Мар'яни Іванишин − 0:1.

Хет-трик Яковишин
Ще через дві хвилини потужній удар із-за меж карного майданчика вдався Ірині Джуренко − м’яч пройшов низом точнісінько у ворота − 0:2! Надалі контроль над грою був повністю у "синьо-жовтих", які постійно загрожували воротам голкіпера молдованок Наталії Сирбу. Треба відзначити, що до перерви м’яч навіть не залишав половину поля господарок. Не дивно, що українки сповна скористатися ігровою перевагою. Спочатку Олена Тельна зі штрафного метрів з 30-ти доводить рахунок до розгромного − 0:3. Згодом  Оксана Яковишин ударом поміж ніг Сирбу збільшує відрив до чотирьох сухих м’ячів. А на останній хвилині тайму, вона ж чітко реалізувала пенальті, та довела рахунок до 0:5, а також записала на свій рахунок гет-трик у цьому матчі.

Крапка від Буднік таЗубчик
Після перерви зустріч проходила в тому ж ключі, що й перший тайм. "Синьо-жовті" продовжували атакувати, а молдовські дівчата зосередились на захисті власних воріт. Проте зупинити суперниць їм не вдалося − українки ще чотири рази засмутили Сирбу. На початку другого тайму відзначилась Світлана Будник, яка за дві хвилини до завершення основного часу оформила дубль. Відзначившись під кінець зустрічі, також два м’ячі на свій рахунок записала Ольга Зубчик, яка у другому таймі замінила Оксану Яковишин 9:0 на користь наших землячок. У іншому матчі туру в нашій групі угорські футболістки перемогли литовок з рахунком 6:0. Отже, доля першої сходинки турнірної таблиці  групи визначатиметься у останньому турі, де суперником наших дівчат буде збірна Угорщини, котра, як і українки, ще не занала втрати очок.

Мета − фінальна четвірка
Загалом за головний трофей посперечаються 40 збірних, які поділені на десять квартетів. До весняного раунду проб'ються переможці груп і шість збірних, що займуть другі місця. На наступній стадії, жеребкування якої відбудеться 19 листопада, 16 колективів буде розбито на чотири групи. До фінального турніру, що, як і торік, пройде на швейцарському стадіоні "Коловре", потрапить лише четвірка найкращих.

Збірна України виступала у складі:

Вероніка Міценко, Світлана Будник, Ірина Джуренко (Інна Вакуленко 69'), Олена Тельна, Марія Тихонова, Ольга Басанська,  Ольга Овдійчук, Мар’яна Іванишин, Ліана Бочківська, Марія Павлюк (Тетяна Попович 63'), Оксана Яковишин (Ольга Зубчик 41').

Голи: Оксана Яковишин 6', 34', 40' (п), Ліана Бочківська 8', Олена Тельна 22', Світлана Будник 48', 78', Ольга Зубчик 73', 80'.

Попередження: Оксана Яковишин 26'.