Всього відповідей: 31

Головна » 2013 » Червень » 14 » Наш суперник - "Донеччанка" Донецьк
Наш суперник - "Донеччанка" Донецьк
09:32
Фрагмент фінального матчу Кубка України-2012 між "Нафтохіміком" і "Донеччанкою".

"Донеччанка" разом з чернігівською "Легендою" є учасником усіх чемпіонатів України. Відзначимо, що до 2010 року саме клуб з столиці Донбасу вів перед за кількістю здобутит титулів - п'ятиразовий чемпіон України і триразовий володар національного Кубка. Пік командних досягнень припав на другу половину 1990-х. В 1996, 1998 і 1999 рр. супернику "Нафтохіміка" вдавалися "золоті дублі" (ще два чемпіонства колективу датовані 1994-95 рр.). "Донеччанка" була базовим клубом збірної України.

З початком 2000-х років фінансова стабільність клубу похитнулася. Старі спонсори пішли. Натомість було утворено "Міський центр олімпійської підготовки з жіночого футболу "Донеччанка", який взявся за пошук талановитої молоді. В чемпіонаті-2012 донецька команда нарешті зуміла перервати свою безмедальну серію, що тривала з 2003 року, і здобула «бронзу». Після 11-річної перерви представниці столиці Донбасу також дісталися фіналу Кубка України, де поступилися «Нафтохіміку».

З історії зустрічей

В чемпіонатах України "Нафтохімік" і "Донеччанка" зустрічалися 20 разів. В 11 матчах перемагала наша команда, сім разів підписувалася «мирова» і двічі успіх був на боці суперниць. Цікаво, що всі сім нічиїх зафіксовано в Донецьку, а обидві перемоги донецької команди припали на дебютний для нас сезон- 2004. Різниця голів - 24-11 накористь "Нафтохіміка".

Результати матчів за сезонами: 2004 р. - 1:3 і 0:1, 2005 р. - 1:0 і 1:1, 2006 р. - 2:0, 3:0 1:1 і 1:0, 2007 р. - 6:0, +:-, 1:1 і 0:0, 2008 р. - 1:0, +:-, 0:0 і 1:0, 2011 р. - 2:1 і 1:1, 2012 р. - 2:2 і +:-.

Володимир Горощак, прес-служба ФК "Нафтохімік"

Переглядів: 602 | Додав: Red1684 | Рейтинг: 0.0/0 |